KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14281017
nr 1428 1017
Yolande Ardissone
(f. 1927), Frankrike
Oljemålning, Bymotiv. Signerad. Olja på duk, 32x40cm, yttermått inklusive ram: 51x59cm
Yolande Ardissone, fransk bildkonstnär född i Bueil i Normandie 1927.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 25 oktober 2021
kl 18:03:36
23/10 11:47:47
- Klassiska
25 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Yolande Ardissone
Läs mer om Yolande Ardissone